کتابخانه دانشکده داروسازی

وب سایت: https://libpharmacy.iums.ac.ir

مقدمه:

کتابخانه دانشکده داروسازی با هدف ارائه خدمات مرجع و اطلاع‌رسانی و ایجاد فضایی مناسب جهت مطالعه و تحقیق،  زیر نظر معاونت پژوهشی دانشکده فعالیت می نماید.

فضای تخصیص یافته به بخش‌های امانت ، مرجع و اطلاع رسانی ، خدمات فنی ، مخزن و سالن مطالعه در مجموع حدود ۲۰۰ متر مربع است و کلیه فعالیت های مربوط به خدمات فنی و عمومی کتابخانه ( فهرست نویسی، اماده سازی، خدمات مرجع و امانت و …) را پشیبانی می‌کند . تخصص موضوعی منابع کتابخانه در حوزه علوم پایه پزشکی و داروسازی می باشد. مجموعه کتابخانه شامل: ۴۴۷ عنوان لاتین، ۸۰۸ عنوان فارسی در حوزه‌های علوم پایه پزشکی، داروسازی و فرهنگی است.

 

فعالیت ها و خدمات کتابخانه :
  • خدمات فنی (انتخاب ، سفارش و تهیه منابع / سازماندهی و آماده‌سازی منابع)

این بخش با رویکرد غنی کردن مجموعه  کتابخانه و در نظر گرفتن میزان استفاده و نیاز جامعه کتابخانه در جهت سرویس‌دهی و به روزرسانی مرکز اطلاع‌رسانی اقدام به سفارش و تهیه منابع می‌نماید.. از جمله مراحل مجموعه‌سازی شامل : نیازسنجی، انتخاب، سفارش و تهیه می‌باشد.

جهت سهولت در بازیابی سریع و راحت منابع در مرکز اطلاع‌رسانی بعد از خریداری و ثبت آنها با توجه به اصول فهرست‌نویسی و رده‌بندی و بهره‌گیری از سایت locatorplus  (فهرست پیوسته همگانی)  و NLM classification (طرح رده بندی کتابخانه ملی پزشکی ) برای کتب لاتین پزشکی و سایت کتابخانه کنگره و کتابخانه ملی ایران برای کتب فرهنگی  و داروسازی، سازماندهی منابع صورت می گیرد، بعد از مرحله سازماندهی و ورودی اطلاعات منابع در سیستم نرم افزاری مخصوص کتابخانه منابع جهت ورود به بخش امانت و مرجع ، مرحله آماده‌سازی را طی می کنند.

  • خدمات امانت و مرجع و تسویه

ارائه خدمات امانت کتب، پاسخگویی به سوالات مراجعان و ایحاد شرایط دسترسی به منابع دیجیتال برای دانشجویان و راهنمایی در خصوص جستجوی اطلاعات و تسویه فراهم می‌گردد.

  • خدمات الکترونیک و تولید محتوا

بروزرسانی محتوا و لینک های وب سایت کتابخانه، درج اطلاعیه و اخبار

 

نیروی انسانی:
سرکار خانم شیرین عباسی

سمت: کارشناس کتابخانه دانشکده داروسازی

تلفن: ۰۲۱۴۴۶۰۶۱۸۱

پست الکترونیک: abbasi.sh@iums.ac.ir

روز و ساعات کاری:

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ لغایت ۱۵

اطلاعات تماس:

تلفن: ۰۲۱۴۴۶۰۶۱۸۱

آدرس: بزرگراه شهید همت به سمت غرب،خیابان شهید کبیری طامه (شاهین شمالی)، انتهای خیابان شهید بصارتی، دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی ایران